BALSAMISTA.EU

Poznaj nasz sklep.

O NAS

Firma powstała z myślą o przyszłości branży funeralnej oraz dostępności do produktów najwyższej jakości w Polsce. Naszą misją jest zrównanie poziomu edukacji i wiedzy przekazywanej dla przyszłych generacji pracowników prosektoriów i domów pogrzebowych ze standardami obowiązującymi w krajach zachodniej Europy i na świecie. Funkcjonując w branży wiele lat zauważyliśmy potrzebę unifikacji wymagań stawianych wobec osób zaczynających pracę w tym wymagającym środowisku.

Naszym celem jest dostarczanie wiedzy i umiejętności praktycznych na najwyższym poziomie, dzięki czemu nasi kursanci będą przygotowani do pracy w branży funeralnej w Polsce jak i za granicą. Do każdego zamówienia i osoby zainteresowanej szkoleniem podchodzimy indywidualnie, cenimy sobie kontakt z naszymi kursantami i chcemy być instytucją, do której możecie się zwrócić z każdym problemem zawodowym. Dziękujemy za pokładane w nas zaufanie i mamy nadzieję na wiele lat owocnej współpracy.

Inż. Dominik Siwek – poza  polskimi uprawnieniami laboranta sekcyjnego, balsamisty oraz dyplomu Inżyniera SGGW, posiada dyplom Brytyjskiego Instytutu Balsamacji (British Institute of Embalmers) oraz jest członkiem Stowarzyszenia Laborantów Technicznych pracujących na Uniwersytetach Medycznych (Institute of Anatomical Sciences) w Wielkiej Brytanii.

Po wielu latach pracy w Polsce wyjechal do Anglii gdzie od 2014 roku pracował z powodzeniem w angielskich zakladach pogrzebowych jak również na stanowisku laboranta na Wydziale Anatomii, na Uniwersytecie Keele w Stoke on Trent.

Od 2018 roku jest  Managerem Wydziału Anatomii na Uniwersytecie w Nottingham gdzie zajmuje się prowadzeniem zajęć dla studentów Medycyny oraz innych specjalizacji, jak również organizuje szkolenia chirurgiczne dla NHS oraz firm zewnętrznych. Osobiście nadzoruje również program dawców –  Body Donation Scheme na Uniwersytecie Nottingham gdzie pod patronatem Human Tissue Authority (HTA), zainteresowane osoby mogą  przekazać swoje ciało po śmierci na potrzeby dydaktyczne oraz badawcze dla studentów medycyny. Laboratorium, którym zarządza mieści się w jednym z większych szpitali w całym hrabstwie i pozwala na naukę ponad 150 studentów jednocześnie. Mają oni do dyspozycji 24 stacje na których uczą się anatomii poprzez preparowanie zabalsamowanych ciał przygotowanych przez niego i jego zespól oraz maja do dyspozycji eksponaty muzealne i preparaty jak również szereg nowoczesnych multimediów do nauki.

Dominik w swojej codziennej pracy zajmuje się balsamacją jak również tworzy materiały naukowe dla studentów korzystających z jego laboratorium. Prowadzi również projekty i inwestycje mające na celu rozbudowanie Wydziału Anatomii w Nottingham przez co został wielokrotnie nagradzany za swój wkład w promowanie uniwersytetu na arenie krajowej i międzynarodowej.

Artur Habowski – jest dyplomowanym laborantem sekcji zwłok sądowo-lekarskich, anatomopatologicznych oraz administracyjnych. Z sukcesem ukończył wiele specjalistycznych szkoleń tj. technik balsamacji według zasad i nauk Francuskiego Instytutu Tanatopraksji, tanatologii ogólnej, tanatokosmetologii i wizażu pośmiertnego oraz rekonstrukcji zwłok.

Swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywał przez lata pracy w zakładach pogrzebowych, a także w Zakładzie Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo-Lekarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Krajowym Centrum Bankowania Tkanek i Komórek we współpracy z Poltransplantem w Warszawie. Obecnie pracuje w szpitalu resortowym MSWiA w prosektorium oraz w innych warszawskich szpitalach w prosektorium i laboratorium Zakładu Patomorfologii.

Artur posiada wiele pozytywnych referencji od swoich byłych jak i obecnych pracodawców, a także od rodzin osób zmarłych. Jego doświadczenie to również przygotowywanie zmarłych z katastrofy Smoleńskiej po ekshumacjach do powtórnego pochówku. Współpracuje z przodującymi firmami pogrzebowymi na rynku Warszawskim.

Artur w swojej codziennej pracy zajmuje się sekcjami zwłok, balsamacjami oraz godnym przygotowaniem zwłok do pochówku.

Balsamista.eu @ 2020